PEKINGI KOER
ISANE
ADIS SAULES VEJAS
ISA:
UTES
EMA:
ISKRA GAUTAMA
EMANE
REDLILY
ISA:
GERMAN FLASH KLARKGLEN F`EGOR
EMA:
VALGE LOMA SMALL BUTTERFLY
EMANE
BACY
ISA:
GERMAN FLASH KLARKGLEN F`EGOR
EMA:
DEKLARUS SJAO SIN
EMANE
CATALINAS-DOGS PEPSIE PLIKA
ISA:
ADIS SAULES VEJAS
EMA:
REDLILY
ISANE:
GERMAN FLASH KLARKGLEN F'EGOR
OMANIK: Kairi Merimaa
ISANE:
HORRO
EMANE:
VALGE LOMA SMALL BUTTERFLY
EMANE:
DEKLARIUS SJAO SIN
FCI rühm 9, alarühm 8; seltsikoer

*06.03.2003.a. EKL otsusega on pekingi paleekoera ametlik tõunimetus pekingi koer

Tõu standardid
Pekingi koer on väike, hästi tasakaalustatud, väärikas, suursugune tugeva luustikuga koer. Pea on suur, hästi lai, pea laius on suurem kui sügavus.
Kolju  on lai ja suur,  kõrvade vahelt lame. Profiil on lame, nina asub silmade vahel. Nina, mokad ja silmade ääred on tugeva pigmendiga musta värvi.
Nina on  lühike,  avarad , avatud ja musta värvi  sõõrmed.
Tugev alalõug. Silmad on suured, selged, ümarad,natuke etteulatuvad, tumepruunid ja läikivad.ümber silma ei tohi silmavalge olla nähtav. Kõrvad  laiad ja südamekujulised,kõrgele kinnitatud, pikad, kuid mitte pikemad kui alalõuani.  Kael väga lühike ja jäme. Kere lühike, selg sirge, paralleelne maaga. Rindkere lai, hüsti kaardunud roietega. Koera keskkoht peab olema selgelt eristatav, pealtvaates on pekingi koer pirnikujuline. selgelt eristatav. Saba kõrge asetusega, hoituna  kindlalt seljal.
Jäsemed: esijäsemed on lühikesed, jässakad, tugeva luustikuga, kergelt välvjad.Samal ajal ei tohi nad olla nii lühikesed, et rikuksid selja paralleelsust maapinnaga.Tagajäsemed on esijäsemetest kergemad, kuid kindlalt maaga toetuvad. Käpad suured ja lamedad. Keha toetub  käppadele, mitte randmetele.Esikäpad pisut kõverad, käppade ülemine kolmandaik peab asetsema vastu keha, ei tohi olla väljapoole pööratud.
Kõnnak aeglane,jalutava sammuga, väärikas, eestpoolt vaadates kiikuv.Tagant vaadates liigub kergelt, parallelsete tagajalgadega.
Karvkate: karv on pikk, sirge, rikkaliku , üle õlgade ulatuva karvaga, mis moodustab kaela ümber krae.
Pealiskarv on kare, aluskarv tihe ja peenema struktuuriga. Kõrvad, jäsemete tagaküljed, saba ja varbad on kaetud pikkade narmaskarvadega. Värvustest on lubatud kõik värvused  väljaarvatud albiinod ja maksakarva. Mitmevärvilistel peavad  värvilaigud olema paralleelsed.
Ideaalne kaal ei ületa isastel 5 kg ja emastel 5,5 kg.
10.05.1994 - 12.09.2005
17.01.2001  - 12.12.2006
05.09.1999  - 26.01.2006
KENNEL: Catalinas-Dogs
Autoriõigused kaitstud @ 2008-2017 - Catalina Oü
Designed by Thomas Raud